PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ WIOSNĘ!

21 marca przedszkolaki ze Skibniewa tradycyjnie świętowały pierwszy dzień wiosny. Radosny, kolorowy korowód przeszedł wokół szkoły, aby na koniec, w wyznaczonym, bezpiecznym miejscu spalić słomianą kukłę - symbol srogiej zimy i śmierci. Przy głośnych okrzykach: „ Marzanno, marzanno, ty zimowa panno. Dzisiaj cię spalimy, bo nie chcemy zimy!”, Śmiercicha doszczętnie spłonęła, dając wszystkim nadzieję na rychłe nadejście wiosny.

Symbolem tej przepięknej pory roku są różnorodne kwiaty. My posadziliśmy kolorowe bratki, które umieściliśmy przed tablicą upamiętniającą nauczycieli i wychowawców pracujących w naszej placówce. Ich skromna uroda jest nieśmiałym wstępem do bezmiaru roślinności, która wkrótce rozkwitnie w całej okazałości i krasie... Nie możemy się doczekać!

Małgorzata Jóźwiuk